Çankırı Toz Kaya Tuzu (Toptan-5 KG)
search
  • Çankırı Toz Kaya Tuzu (Toptan-5 KG)

Çankırı Toz Kaya Tuzu (Toptan-5 KG)

Çankırı Toz Kaya Tuzu (Toptan-5 KG) en uygun fiyata burada. Sizde çankırı tuz lamba ürünleri uyguna bulun. İndirimli tuz ürünleri

Marka : Çankırı Tuz Lamba


Fiyatlar

Çankırı Tuzlamba ₺60,00 Kargo: ₺45,00 Siteye Git 9 ay önce

Toptan Çankırı Kaya Tuzu( 5 Kg) Hakkında

Çankırı kaya tuzu diğer kaya tuzlarında olduğu gibi hiçbir şekilde bozulmaz. Çünkü Çankırı kaya tuzunun yapısı bozulmaya müsait değildir. Bozulmadığı gibi gıda ve hayvansal ürünlerin bozulmasını da önler. Sürekli olarak yapısını koruduğu için müşterilerimizin daha uygun fiyatla Çankırı kaya tuzu alabilmesi için 5 kg şeklinde yapmış olduğumuz toptan Çankırı tuzu gönderimlerimizde 1 kg'lık gönderimlerimize göre daha uygun fiyatla göndermekteyiz. Üretim süreci ile ilgili bilgi edinmek için bilgiler sayfasında yer alan Çankırı tuzu başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Kaya Tuzunun bir gıda veya hayvansal ürünün uzun yıllar korunmasını sağladığına ilişkin çok sık bilinen bir örnek vereceğim sizlere: Çankırı tuz Mağarasında ki eşeğin uzun yıllar mağarada kalabildiğini pek çoğumuz biliriz. O eşeğin hikayesi şu şekildedir; Eskiden teknolojik sistemin yeterince gelişmemesinden ötürü tuz mağarasından çıkarılan tuzlar eşekle taşınmaktaymış. Orada ki eşeklerden birisi mağara da ölünce Tuz mağarasında ki kaya tuzlarının koruyucu özelliğinden dolayı orada yer alan eşek uzun süre eski yapısı bozulmadan kalabilmiştir.Bir dönem ne yazıkki Ankara Maden Tetkik Araştırma Müzesine (MTA) götürülmüştür ve yapısı bozulmaya başlayınca tekrar mağaraya getirilmiştir. Halen o eşek Çankırı tuz mağarasında sergilenerek yurt dışı ve yurt içi ziyaretçiler tarafından gözlemlenmektedir

Toptan tuz olarak ayırmamızın sebebi yüksek miktarda tuz olmak isteyen müşterilerimizin daha az ödemesini sağlamaktır. Tüm yemeklerinizde kullanabileceğiniz toptan kristal kaya tuzunu tüm yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Toptan kristal kaya tuzu, diğer kaya tuzu türlerinde olduğu gibi taş değirmende öğütülerek tuz mağarasında ki doğallığıyla ve tuzun sağlıklı yapısı bozulmadan satışa sunulmaktadır.

Halk dilinde yemeklik tuz şeklinde bahsedilmek istenen genelde kaya tuzunun toz halidir. Bu nedenle toz halinde ki kristal kaya tuzu yemek tuzu olarak isimlendirilebilir. Ancak yemek tuzu kısmen rafine tuzları çağrıştırdığı için sağlıklı tuz ile sağlıksız tuz ayrımı yemeklik tuz ifadesinden anlaşılamamaktadır. Sitemizde ki Çankırı kaya tuzu türleri yapı olarak aynı olsa da büyüklüklerine göre toz, granül, parça şeklinde sınıflandırılmıştır. Ancak istisna olarak toptan tuz adıyla Çankırı tuzu miktara göre sınıflandırılmıştır. Kaya tuzu satın alırken kaya tuzu ve değirmen başlığı altında hangi tuzun kullanım alanı diğer ürünlere göre daha geniştir bunun belirlenmesi gerekir.

Peki kaya tuzu diğer tuz türlerine göre neden daha sağlıklı?

Kaya tuzu diğer tuzlardan daha sağlıklı ve kaliteli tuz olduğunu söylüyoruz biz. Tamamen natüreldir kaya tuzu. Göl ve deniz tuzları tuzun antibakteriyel özelliklerinden kaynaklanan maalesef çevre yerleşkelerinin çeşitli atıklarını bu tuz yataklarına atıyorlar bildiğimiz kadarıyla. Bu da tabi ağır metallerin oluşumunu gösteriyor. Ağır metallerde kanserojen etki gösteriyor.

Çankırı tuz lamba markasına ait ve 1'er kg paketler halinde satışa sunulan 5 kg toptan kaya tuzunu, doğal kaya tuzu ve değirmen kategorisinden indirimli ve en uygun fiyatlarda satın alabilir, dört tıkla online sipariş verebilir, ödemeyi online ya da kapıda kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Son Baktığınız Ürünler