Doğal Tuz Lamba 10 KG
search
  • Doğal Tuz Lamba 10 KG

Doğal Tuz Lamba 10 KG

Doğal Tuz Lamba 10 KG en uygun fiyata burada. Sizde çankırı tuz lamba ürünleri uyguna bulun. İndirimli tuz ürünleri

Marka : Çankırı Tuz Lamba


Fiyatlar

Çankırı Tuzlamba ₺261,00 Ücretsiz Kargo Siteye Git 7 ay önce

Ürün Detayları

Ürün Ana Maddesi     : Doğal Çankırı Tuzu

En                               : 18 cm

Boy                             : 32 cm

Ampul Özellikleri        : Nerox ya da General(2 yıl garantili)

Ampül Renk                : Klasik sarı renk gönderilmektedir. İsteğe bağlı yeşil, kırmızı, mavi renk seçenekleri mevcuttur. 

Kablo Özellikleri          :  3 yıl garantili, bakır iletken, 2m uzunluk, açma-kapama anahtarı

Kablo Renk                  : Beyaz, siyah

Kullanımı                     : 21 m² odalar için idealdir.

Taban maddesi            : Doğal Ahşap

Kaya tuzu astım başta olmak üzere bir çok birçok amaçla kullanılmaktadır. Çankırı doğal kristal kaya tuzu kütlesine el işlemesi ile şekillendirilmesi sonucu üretilen 10 kg ağırlığında ki doğal tuz lambası, türleri içerisinde en çok verimlilik sağlayan  üründür. Çünkü ısınan tuz miktarının yüksek olması sağlıklı negatif iyon salınımının da yüksek olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle zararlı pozitif iyonlar da azalmaktadır. 

Doğal Tuz Lambası ile Daha Temiz Bir Hava!

Bilimsel araştırmalar incelendiğinde hava kirliliğinin ana bileşeninin dış mekan havasıyla bağlantılı olan ozon olduğunu söylemek mümkün. Ancak ayrıca kullandığımız iş yeri ve ev gibi gibi kapalı halde bulunan yaşam alanımıza da girmektedir.

Çankırı doğal kristal tuz lambası higroskopik etkisi sayesinde havada yer alan su buharını güçlü şekilde kendisine çekmektedir. Sadece su buharını çekmekle kalmaz aynı zamanda kirletici maddeleri de kendisine çekerek havanın temizlenmesini sağlar. Sonuçta daha temiz ve daha sağlıklı bir havayı bizlere sunar.

Eğer imkanınız varsa negatif iyonlara maruz kalmanın en güzel yolu doğa da, ormanlık alanlarda, deniz kenarında, su çevrelerinde daha çok zaman geçirmek olduğunu söyleyebiliriz.

Ama modern yaşamın koşuşturmaları içerisinde doğal ve negatif bolca olduğu ortamlara çıkamıyorsanız doğal tuz gece lambası ve çeşitli bitkileri kullanarak doğal bir yaşamı kendinize armağan edebilirsiniz.

Özellikle kg ağırlığı yüksek olan doğal tuz lambaların yaydığı pozitif iyonları yaydığı negatif iyonlarla azalttığı-ortadan kaldırdığı bilinmektedir.  

Tuz Mağarasına Gidemiyorsanız Doğal Tuz Lambası ile Tuz Mağaralarının Etkisini Elde Edebilirsiniz

Tarih boyunca solunum problemi olan pek çok insan tuz mağaralarını ziyaret etmiştir. Özellikle tuz madenlerinde çalışan işçilerin daha az solunum problemi yaşadığı bilinmektedir. Türkiye’de Çankırı Tuz Mağaraları başta olmak üzere Kırşehir, Nevşehir gibi illerimizde yer alan mağaralara yapılan ziyaretler ağırlık kazanmıştır. Tuz mağaraları özellikle Çankırı’da sağlık turizmi açısından önemli yerlerdir.

Tuz lambaları tuz mağaralarının yaşattığı deneyimi ve faydasını eve getirmenin küçük ölçekli yoludur.

Çankırı Doğal Kaya Tuzu Lambaları Terapötiktir

Himalaya tuzu bilindiği üzere pembe-turuncu renktedir. Bu nedenle himalaya tuzundan üretilen tuz lambaları içerisine hangi renk ampul koyulursa koyulsun tuzun pembe-turuncu rengi baskın olacaktır. Ancak beyaz renkte ki Çankırı tuzu ile elle oyularak üretilen doğal tuz lambaları içerisinde hangi renk ampul takılırsa takılsın o ampulün rengini net şekilde yansıtmaktadır.  Farklı renklerde ki ampullerle oluşturacağınız tuz lambasının ışıltısına bakmak sakinleştirici olabilir. Bu yönüyle bile Çankırı doğal gece tuzu lambalarının terapötik olduğu söylenebilir.

"Tuz Lambası Faydaları" ile ilgili daha fazla ayrıntılı bilgi için : Tuz Lambası Faydaları

Son Baktığınız Ürünler