10 ADIMDA ADOBE MUSE EĞİTİM KİTABI
search
  • 10 ADIMDA ADOBE MUSE EĞİTİM KİTABI

10 ADIMDA ADOBE MUSE EĞİTİM KİTABI

Marka : KODLAB YAYIN


Fiyatlar

Kodlab Yayıncılık ₺11,25 Kargo: ₺21,00 Siteye Git 1 ay önce

Adobe Muse, kendisini “kod yazmadan web tasarımı yapın” sloganıyla duyurdu ve ilk sürüm olmasına rağmen alternatiflerinden farklı olarak, kod yazmadan web sitesi yapma sloganının hakkını verebilecek düzeyde olduğunu da ispatladı. Adobe Muse ile yapılabilecek olan web siteleri, deneyimli kişiler elinde birer sanat harikası olabiliyor.

Adobe Muse ile yapılan web sitelerinin en güzel özelliklerinden birisi de, son zamanlarda gelişen web teknolojilerini baz alıp gerçekten de işe yarar tasarım ve kodlama yapması olmasıdır. Yani bu program ile yapılan tasarımlar gerçekten de kalite standartlarına ulaşmış bulunuyor. Kodlamada ise HTML, CSS, XML, JQuery ve JavaScript gibi teknolojileri kullanmış. Tabi bunlar da internetin temelini oluşturan diller. Ayrıca Adobe Muse’un SEO’yu ön planda tutanlar için çok temiz bir kodlama sisteminin olduğunu ve GOOGLE gibi popüler arama motorlarının en çok sevip üst sıralara yerleştirmek isteyeceği, çözümlemesi kolay ve PHP gibi diğer web dilleriyle de entegre edilebilen bir site yapabileceğini de söyleyebiliriz. Bununla birlikte çeşitli HTML kodlarını da Adobe Muse ile hazırlanan tasarımlara entegre edilebilir. Bu durum, sadece Adobe Muse standartlarına bağlı kalmak zorunda olmadığımızı ve hali hazırda bulunan HTML5, PHP, ASP.NET ve buna benzer kodları da kullanabilme olanağımızın olduğunu gösteriyor. Böylece Adobe Muse web sitelerine daha fazla canlılık katılabilir.

Kitap hazırlanırken 10 Adım sistemi kullanılmıştır. Böylece sıkılmadan, kolaydan zora doğru giderek rahat bir öğrenme süreci yaşayacaksınız.

Kitabın işleyiş yapısı şöyledir:

İlk olarak Adobe Muse’u ve bu program ile ne tür web siteleri yapabileceğinizi göreceksiniz. Devamında bu yazılım ile web sitesi geliştirirken hangi adımların izleneceğini ve ne gibi püf noktalara dikkat etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Böylece daha sistematik bir yapıda ilerlemiş olacaksınız.

Sonrasında ise web sitesi planı yapmayı öğreneceksiniz. Kalıp sayfalar (master) oluşturup bunları nasıl çoğaltacağınızı, hazırladığınız sayfaları nasıl birbirine bağlayacağınızı ve genel bir site haritasını nasıl oluşturacağınızı öğreneceğiz. İlk aşamada web sitesinin haritasını ve şablonunu oluşturup sonrasında tasarıma başlayıp daha sonra bu oluşturduğunuz sayfaların içeriklerini tek tek doldurabileceksiniz. Böylelikle daha karmaşık olmayan kolay bir tasarım süreci yaşamış olacaksınız. Bununla birlikte hazırlayacağınız web sitesinin genel karakteristik davranışlarını belirleyecek ve web tasarımında kullanılacak olan tasarım tekniklerini uygulayacaksınız.

Ardından kullanıcı arabirimlerini, panelleri ve kullanacağınız tasarım araçlarını tanıyıp, bunları tasarımlarınızda nasıl kullanacağınızı öğreneceğiz. Bu aşamada web tasarımı yapabilmek için size gerekli olan bütün öğeleri kullanmayı öğrenmiş olacaksınız.

Web sitenizin yapısını, sayfalarını ve şablonlarını oluşturduktan sonra artık sayfalarınızı yavaş yavaş çeşitli görseller ve metinlerle doldurmaya başlayacaksınız. Sırasıyla kompozisyon işlemleri, menü sistemleri, paneller, slaytlar ve resim galerine değinip somut olarak örnekler yapacaksınız.

En son olarak hazırlamış olduğunuz web sitesini öncelikle Adobe’nin kendi deneme Host’larında nasıl test edeceğinizi, daha sonra kendi kişisel Host’unuzda FTP ile web sitenizi nasıl yayınlayıp internete açabileceğinizi öğreneceğiz.

Nihayetinde kitapta anlatılan teknikleri ve uygulamaları pratiğe dökerek kendi web sitenizi dilediğiniz gibi hazırlayabileceksiniz.

Kitapta yer alan başlıca konu başlıkları şunlardır:

• Adobe Muse'u Tanımak ve Web Tasarım Temelleri
• Adobe Muse ile Web Tasarım Süreci
• Adobe Muse Kullanıcı Arayüzü, Menüler, Paneller ve Sayfa Yönetimi
• İnteraktif Kompozisyon Uygulamaları
• Menü Uygulamaları
• Açılır Panel Uygulamaları
• Slayt ve Galeri Uygulamaları
• Site Tasarımında Düzenlemeler
• Siteye Harici Kodlar Eklemek ve Web Servislerini Kullanmak
• Web Sitesini İnternete Açmak

Son Baktığınız Ürünler