YAZILIMCILAR İÇİN İŞ BAŞVURU ZAMANI
search
  • YAZILIMCILAR İÇİN İŞ BAŞVURU ZAMANI

YAZILIMCILAR İÇİN İŞ BAŞVURU ZAMANI

Marka : KODLAB YAYIN


Fiyatlar

Kodlab Yayıncılık ₺262,50 Ücretsiz Kargo Siteye Git 10 ay önce

Amazon.com’un 1 Numaralı En Çok Satan Bilgisayar Kitabı

Yazılımcılar için İş Başvuru Zamanı

Önce şu kendini tanıtma kısmını bir halledelim. Ben bir işe alım görevlisi değilim, yazılım mühendisiyim. Bu bakımdan da, hemen oracıkta muhteşem algoritmalar oluşturuvermeniz ve ardından bir beyaz tahtaya kusursuz bir biçimde kod yazmanızın istenmesinin nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Bunu hem bir aday hem de mülakatçı olarak deneyimledim.

Yazılımcılar için İş Başvuru Zamanı ile size bu süreçte yol göstermeyi, bilmeniz gereken bilgileri sağlamayı ve en iyi performansınızı ortaya çıkarmanızda yardımcı olmayı amaçladık. Bugüne kadar yüzlerce yazılım mühendisine koçluk yapıp, mülakatlarını gerçekleştirdim. Tüm bunların sonucu olarak bu kitap ortaya çıktı.

Bir problemdeki ipucu ve gizli detayları yakalamayı, problemi daha rahat ele alabileceğiniz ufak parçalara ayırmayı, takıldığınız zamanlarda durumun içinden çıkmanızı sağlayacak teknikler geliştirmeyi ve temel bilgisayar bilimi konularını öğrenmenin (ya da tekrardan üstünden geçmenin) yanı sıra, 189 mülakat problemi ve çözümleri üzerinde alıştırma yapabileceksiniz.

Kitapta yer alan problemler bilgisayar bilimi çalışma kitaplarından alınmış problemler olmayıp, gerçek mülakat problemleridir. Mümkün olabildiğince iyi bir hazırlık yapabilmeniz adına, gerçekten de en iyi şirketlerde sorulan problemleri yansıtmaktalar.

 

BU KİTAPTA NELER BULACAKSINIZ?

  •          Basit düzeylerden en karmaşık algoritma problemlerine kadar, 189 yazılım mülakatı problemi.

  •          Çözümleri nasıl elde edebileceğinizin detaylı açıklamaları (ki böylece o noktaya nasıl gelebileceğinizi  öğrenebilesiniz).

  •          189 problemin her birinin nasıl çözüleceğine dair, gerçek bir mülakatta alacaklarınıza benzer ipuçları.

  •          Önceden görmemiş olduğunuz problemleri çözebilmenizi sağlayacak, algoritma problemleri için 5 strateji.

  •          Big O zamanı, veri yapıları ve çekirdek algoritma gibi temel konuların kapsamlı anlatımları.

  •          Google, Facebook, Amazon, Microsoft, Apple, gibi büyük şirketlerin yazılımcıları işe alım süreçlerine dair yakından bir bakış.

  •          Mülakatların daha “hafif” tarafı olan davranışsal problemlere hazırlanmanız ve yüksek başarı göstermeniz için teknikler.

  •          Mülakatçılar ve şirketler için: bir mülakat problemini “iyi bir mülakat problemi” yapan şeyin ne olduğu ve mülakat sürecine dair detaylar.

Son Baktığınız Ürünler