Algee Chlorella Kahve 50 gr
search
  • Algee Chlorella Kahve 50 gr

Algee Chlorella Kahve 50 gr

Chlorella Süper Yeşil KahveChlorella, özel havuzlarda yetiştirilip yıkandıktan sonra hiçbir kimyevi işleme tabi tutulmadan kurutulmakta ve özenle seçilip kavrulan ve öğütülen kahvenin özü ile katkısız olarak özenle harmanlanmaktad


Fiyatlar

Akuatik ₺99,00 Kargo: ₺30,00 Siteye Git 9 ay önce

Chlorella (Klorella – Yeşil Yosun) Nedir?

Chlorella (Süper Besin) yeşil alglerden küre veya elips şeklinde mikroskobik bir alg (yosun) türüdür. Kuzeni Spirulina gibi Chlorella da 2,5 milyar yıldır genetik yapısı değişmeyen ender canlılardan biridir. 1890 yılında Hollandalı bilim adamları tarafından keşfedildi. Günümüzde Almanya, Amerika, Kanada, Japonya gibi ülkelerde besin desteği olarak kullanılmaktadır.

Chlorella (Klorella Yosunu), 20’den fazla vitamin, mineralin yanı sıra bol miktarda doğal beta-karoten, alfa-karoten ve lutein içermektedir. Chlorella, %50-60 oranında protein, A, B1, B2, B3, B5, B6, İnositol, Biotin, Folik asit, PABA, B12, C ve E vitaminlerini içerir. Magnezyum, Kalsiyum, Potasyum, Fosfor, İyot, Çinko, Demir, Selenyum, Krom ve Bakır mineralleri, amino asitleri ve nükleik asitleri (RNA & DNA) içeren süper besindir. Chlorella bu içeriğini saf, katkısız ve doğal olarak mükemmel bir denge içerisinde barındırır ve tek başına bile tam bir besindir. Bütün bitkilerden daha yüksek oranda (%3) klorofil içerir.

Tek hücreli olan Chlorella’nın içeriğindeki zengin protein, amino asitler, nükleik asitler (RNA ve DNA), vitamin, mineral, temel yağ asitleri, enzimler ve karotenoidler onu eşsiz bir besin takviyesi yapmaktadır. İçerdiği B12 vitamini ile hayvansal ürünler tüketmeyen vejetaryen için de önemli bir besin desteğidir.

Özellikle karbonhidrat ve et ağırlıklı asidik beslenme tipini tercih eden batı kültüründe vücudun doğal alkali dengesini sağlamak için kullanılan bir besin desteğidir.

Chlorella‘nın zengin yeşil rengi yüksek klorofil konsantrasyonundan ileri gelir . Hepimize sağlıklı olmamız için koyu yeşil yapraklı sebzeler yemesi söylenir. Ancak beslenme uzmanlarının önerdiği günde 5-7 porsiyon sebze yemek günlük koşuşturmalarımız nedeniyle çoğumuz için zor olabiliyor. Chlorella yeşil yapraklı sebzelerin sağladığı faydaları çok daha konsantre bir şekilde sağlayabilen bir besindir. Bu nedenle doğal Chlorella besin takviyelerini tüketerek tüm bu faydalarını kolay kullanımlı kapsül formunda alabilirsiniz.

Chlorella tüketerek tüm bu içeriğini tablet veya toz yerine kolay kullanımlı bitkisel kapsül formunda almış olursunuz.

Selüloz hücre duvarı soyulmuş ve hücre zarı bulunan Chlorella tüketildiğinde tüm protein, vitamin, mineral vb. içeriği de kullanabilir formda alınmış olunur. Bizim ürünümüzde bu işlem uygulanmaktadır. Hücre zarı ağır metalleri, pestisitleri (zirai ilaç) ve diğer toksinleri çevreleyip bunları insan vücudundan dışarı atmaya yardımcı olduğu kabul görmektedir. Hücre duvarı ve hücre zarı tamamen parçalanmış Chlorella ise hücre içerisindeki besinlerin büyük oranda kaybolmasına neden olacağından uygun görülmemektedir.

algee® Chlorella zengin vitamin, mineral ve protein içeriği ve düşük kalorisi ile diyet programları için ideal bir besin takviyesidir. Zayıflama esnasında eksik alınan vitamin, mineral ve proteinin vucütta yerine konulması anlamında da önemli bir besin takviyesidir. Chlorella %100 doğal bir besindir.

Üretimde üst seviyede Kalite Güvence Sistemi uygulanmaktadır (ISO 9001 ISO 22000).

Clorella (Klorella – Yeşil Yosun) Besin İçeriği:

Vitaminler
Vitamin A
Alfa Karoten
Beta Karoten
B1 Thiamine
B2 Riboflavin
B3 Niacin
B5 Pantothenic Acid
B6 Pyridoxine
Vitamin B11 Folik Asit
B12 Colobalimine
İnositol
Vitamin H Biotin
PABA
Vitamin C (Askorbik Asit)
Vitamin E (Alfa tokeferol)

Mineraller
Magnezyum
Kalsiyum
Potasyum
Fosfor
Çinko
Demir
Selenyum
Krom
Bakır

Amino asit ve Nükleik asitler
Arginine
Lysine
Histidine
Phenylalanine
Tyrosine
Leucine
Isoleucine
Methionine
Valine
Alanine
Glycine
Proline
Glutamic Acid
Serine
Threonine
Aspartic Acid
Tryptophan
Cystine
RNA
DNA

Esansiyel Yağ Asitleri
Linoleic Acid
Linolenic Acid Fitopigmentler
Klorofil Karotenoidler
Lutein
Zeaxanthin
Alfa Karoten
Beta Karoten

Kahve
Öğlen güneşinde doğal yollarla kuruyan kahve çekirdeklerini tek tek seçilir ve özenle kavrulur. Kavrulmuş kahve çekirdekleri, içlerindeki kahve özünün tamamını verebilsinler diye küçük parçalara öğütülür. Su ile kahve içerisindeki özler çıkartılıp kurulur. Bu şekilde zengin kahve aroması doğal haliyle saklanmış olur.


Kullanım önerisi: %100 Doğal Chlorella Kahveyi bir bardak sıcak suya 1-2 çay kaşığı ekleyerek tüketebilirsiniz. 


Ürün bilgisi: algee® Chlorella Kahve, %100 doğal Chlorella ve suda çözünebilir kahve içermektedir.

Ürün ambalajı: Kilitli Doypack Ambalaj


Ürün formu: 50 gr Chlorella ve suda çözünebilir kahve içeren Kilitli Doypack Ambalaj


İçindekiler: %100 Doğal Chlorella vulgaris tozu ve kahve 

Saklama Koşulları: Ambalajı kapalı şekilde serin ve rutubetsiz ortamda muhafaza ediniz. Güneş ışığından uzak tutunuz.Son Baktığınız Ürünler